Archiwum bloga

Jak wybrać krem do twarzy?

2

    W sprzedaży jest ogrom różnych kremów do twarzy. Jak z takiej ilości wybrać ten, który będzie dla nas najlepszy? Oto kilka wskazówek, które pomogą w decyzji.

 1.  krem powinien zawierać antyoksydanty; trzeba sprawdzić w składzie kremu, jaka jest ich zawartość; aby spełniały swoją rolę powinny mieć kilkuprocentowe stężenie.
 2. należy zwracać uwagę na datę produkcji kremu. Długie stanie na półce sklepowej mu nie służy.
 3. ważne jest opakowanie, które nie powinno dostarczać światła i tlenu, dlatego należy wybierać krem w pojemnikach z ciemnego szkła lub plastiku.
 4. w kremie należy szukać witaminy E i C, które należą do najlepiej zbadanych przeciwutleniaczy.
 5. warto zwrócić uwagę na witaminę A i karotenoidy w składzie kremu.
 6. zamiast kupowania kremu, którego nie znasz, można poprosić w sklepie kilka próbek kremów i wybrać ten, który jest najlepszy.
 7. krem należy zmieniać; po wykorzystaniu jednego lub dwóch słoiczków dobrze jest zdecydować się na inny, gdyż żaden z kremów nie posiada wszystkiego, czego potrzebuje nasza twarz.
 8. po skończeniu trzydziestu lat warto zacząć stosować kremy na dzień i na noc.
 9. dobre są kremy z koenzymem Q10

hand-creme-205091-m

Jak przygotować makijaż dzienny?

Komentowanie nie jest możliwe

     young-girl-958357-mW zależności pory dnia i okoliczności możemy wykonać makijaż dzienny, wieczorowy, ślubny, zależny od pory roku, itp. Dzięki niemu możemy ukryć niedoskonałości naszej cery. Dzięki niemu czujemy się atrakcyjne, świeże i naturalne. Dodaje nam pewności siebie, wiec warto poświęcić mu kilka chwil, aby pokazać się z najlepszej strony.

  • Baza

Zastosowanie bazy z drobinkami odbijającymi światło pozwoli na uzyskanie gładkiej i rozświetlonej skóry.

  • Korektor

Jeśli masz sińce pod oczami, zastosuj korektor, który koniecznie musi być o ton jaśniejszy niż podkład. Najlepiej jest go położyć punktowo na dolną powiekę i wklepać opuszkiem palca. Pozbycie się zmarszczek wokół brwi, skrzydełek nosa i ust jest możliwe dzięki kreskom korektora, które należy rozetrzeć.

  • Podkład

Musi być o ton jaśniejszy niż kolor skóry, tylko wtedy uda się uzyskać idealny wygląd. Niedoskonałości i oznaki zmęczenia bardzo dobrze kryje podkład rozświetlający. Dzięki niemu nasz cera będzie cały dzień wyglądał na świeżą.

  • Makijaż

Ten etap jest bardzo ważny, ponieważ trzeba go tak wykonać, aby oczy wyglądały przez cały czas na wypoczęte. Najlepiej do tego nadaje się białą kredką. Malujemy kreski na linii dolnej powieki i wewnętrznych kącikach oczu. Unikamy perłowych cieni do powiek. Dodają lat i oczy wyglądają na zmęczone. A my przecież chcemy, by nasz wzrok był wypoczęty. Dlatego wybieraj cienie pastelowe. Rzęsy pomaluj dwa razy maskarą.

  • Błyszczyk, pomadka

Pomalowane usta powinny być dopełnieniem całego makijażu. Najlepszy jest kolor beżowy, lekko różowy.

  • Róż

Różowe kości policzkowe są uzupełnieniem dla makijażu dziennego. Można zastosować róż rozświetlający. Tylko jest jedna rada. Aby nie wyglądać jak matrioszki z plackami różu na policzkach, trzeba zrobić grymas uśmiechu i musnąć lekko właśnie te wystające kości. WAŻNE! TYLKO MUSNĄĆ!