Archiwum bloga

Co to jest mikrodermabrazja?

1

     Zabieg o takiej trudnej nazwie jest zabiegiem złuszczającym. Polega on na zmiękczeniu a następnie złuszczeniu naskórka. Dzieje się tak pod wpływem uderzeń kryształków o skórę z dużą prędkością. Takie działanie powoduje, że martwy naskórek zostaje usunięty. Nie powstają blizny, ponieważ komórki skóry bardzo szybko przyrastają.

     Mikrodembrazję można stosować do każdego rodzaju skóry. Nie ważny jest też stan skóry. Jest idealnym rozwiązaniem dla skóry trądzikowej oraz takiej, która ma rozszerzone pory. Taka metoda jest dużo bezpieczniejsza i mniej inwazyjna niż peeling mechaniczny czy dermabrazji.

     Zabieg ten jest bardzo popularny. Mogą z niego także korzystać osoby, które skarżą się na rogowacenie naskórka spowodowanego promieniowaniem UV. Jest dostępny w salonach kosmetycznych, wiec już nie ma konieczności wizyty u dermatologa.

Rola kamieni bazaltowych w masażach

1

calm-and-relaxation-1-899192-m     W polskich gabinetach kosmetycznych masaże gorącymi kamieniami bazaltowymi są nowością. Są to zabiegi relaksacyjne, rewitalizujące i regenerujące. Działanie kamieni jest lecznicze. Pierwsi stosowali je Indianie. Znane były także w starożytności. Dzięki nim łagodzono ból lub ratowano organizmu od wyziębienia.

   Kamienie bazaltowe charakteryzują się doskonałym współczynnikiem magazynowania energii. Są one pozyskiwane z terenów, które charakteryzują się dużą aktywnością wulkaniczną. I są to Hawaje, Bali. Gorące kamienie i odpowiedni masaż oddziaływują na organizm, odprężają go. Podczas masażu uzyskuje się głęboki relaks. Masaż ten łączy w sobie działanie kilku terapii:

 1. termoterapii, rozluźnianie napięcia mięśniowego, rozgrzewanie

 2. drenażu czyli pobudzenie krążenia i przyspieszanie wydalanie produktów przemiany materii oraz wchłanianie substancji odżywczych

 3. akupresury, czyli rozluźnienie i odprężenie

 4. aromaterapii, czyli odprężenie dzięki użyciu olejków eterycznych podczas masażu.

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn.

Komentowanie nie jest możliwe

angry-young-man-1393946-m     Salony kosmetyczne w swojej ofercie posiadają także zabiegi dla mężczyzn. Współczesny świat wymusza na panach dbanie także o swój wizerunek. Stres, życie w ciągłym biegu powoduje, że zapomina się o swoim zdrowiu, odpoczynku czy relaksie.

   Wiadomo, że nienaganny wygląd i dobre samopoczucie pomaga w dużym stopniu w osiągnięciu sukcesu. Co raz więcej panów korzysta z takich gabinetów, a i gabinety dostosowują swoją ofertę dla mężczyzn. Gabinety najczęściej polecają makijaż męski, zabiegi nawilżające, odżywcze, regenerujące, zabiegi na bazie kwasów, oczyszczające, zabiegi na dłonie i wiele innych.

    Nas, panie cieszy najbardziej to, że i panowie zaczynają myśleć o swoim wyglądzie, korzystają z kremów, maseczek, balsamów

Skąd się biorą przebarwienia?

Komentowanie nie jest możliwe

     To jaki mamy kolor skóry, zależy od ilości pigmentu w skórze. Zdarzają się jednak takie sytuacje, że dochodzi do zaburzeń wytwarzania i rozkładu pigmentu. Najczęściej jest to spowodowane:

 1. uwarunkowaniami genetycznymi

 2. intensywne i długotrwale opalanie się na słońcu lub w solarium

 3. przyjmowanie hormonów, np. środki antykoncepcyjne, antybiotyków

 4. zaburzona gospodarka hormonalna

 5. stosowanie perfum, które zawierają olejki zapachowe takie bergamotkę czy cytrusy

 6. stosowanie kosmetyków, które zawierają witaminę np. C lub A i substancji, które działają fitotoksycznie i fotoalergicznie

 7. wystawianie na słonce blizn, skaleczeń, infekcje skórne, zapalenia

 8. stosowanie w jadłospisie wyciągu z dziurawca.

     Z przebarwieniami można walczyć w gabinecie kosmetycznym. Wykorzystuje się do tego różne zabiegi, które mają za zadanie zniwelować pigmentację. Stosuje się peeling kawitacyjny, chemiczny lub mechaniczny, mikrodermabrazję, ultradźwięki, zabiegi z użyciem kwasów lub wybielająco – depigmentujące.

   Aby kuracje wybielające przyniosły efekt, konieczne jest stosowanie wysokich filtrów UV oraz unikanie wszystkich tych czynników, które mają wpływ na powstawanie przebarwień.