Idealna cera

1

    Trudno jest mieć idealna cerę. Wiele czynników ma na nią wpływ, przede wszystkim zanieczyszczenie powietrza, uwarunkowania genetyczne, promieniowanie UV, używki czy dieta. Możemy w jakimś stopniu jej wygląd poprawić poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Każda z nas ma marzenia, by twarz wyglądała perfekcyjnie. Używamy pudru, fluidu lub korektora by zatuszować to, co nam się nie podoba.

      Złe dobrane kosmetyki też nie spowodują, że będziemy pięknie wyglądać, dlatego ich kupowanie należy poprzedzić obserwacją naszej cery. Jaki mamy jej rodzaj? Tłusta, mieszana czy sucha? Jest to konieczne, ponieważ określenie rodzaju pozwoli nam kupienie odpowiednich kosmetyków. Niezalecane jest stosowanie kremu do cery mieszanej, jeśli mamy cerę suchą. Tylko właściwy dobór pozwoli na to, byśmy korzystnie wyglądały i nie niszczyły nam cery. Najlepiej stosować się do kilku wskazówek:

  1. kosmetyki powinny być dobrane do rodzaju skóry

  2. kremy powinny być dobrane do naszego wieku

  3. stosowanie umiaru podczas nakładaniu pudru

one responses

  1. Polinka pisze:

    Ehh… w dzisiejszych czasach trudno dbać o cerę- przede wszystko chodzi mi o zanieczyszczenia- trudno tego uniknąć, trudno też dobrać odpowiednią dietę- teraz wszystko jest pryskane. Trzeba próbować :)

Comments are closed.