Co to jest mikrodermabrazja?

1

     Zabieg o takiej trudnej nazwie jest zabiegiem złuszczającym. Polega on na zmiękczeniu a następnie złuszczeniu naskórka. Dzieje się tak pod wpływem uderzeń kryształków o skórę z dużą prędkością. Takie działanie powoduje, że martwy naskórek zostaje usunięty. Nie powstają blizny, ponieważ komórki skóry bardzo szybko przyrastają.

     Mikrodembrazję można stosować do każdego rodzaju skóry. Nie ważny jest też stan skóry. Jest idealnym rozwiązaniem dla skóry trądzikowej oraz takiej, która ma rozszerzone pory. Taka metoda jest dużo bezpieczniejsza i mniej inwazyjna niż peeling mechaniczny czy dermabrazji.

     Zabieg ten jest bardzo popularny. Mogą z niego także korzystać osoby, które skarżą się na rogowacenie naskórka spowodowanego promieniowaniem UV. Jest dostępny w salonach kosmetycznych, wiec już nie ma konieczności wizyty u dermatologa.

one responses

  1. Olga pisze:

    hmm… brzmi ciekawie. A czy taki zabieg jest drogi? Może bym się skusiła… raz na jakiś czas chyba dobrze jest odświeżyć nasz skórę, a to może być niezastąpiony sposób.

Comments are closed.