Pielęgnacja stóp

2

      Podczas codziennej pielęgnacji nie wolno zapomnieć o stopach, które również narażone są na wiele zniszczeń. Stopy są też taką częścią ciała, gdzie bardzo szybko może rozwinąć się grzybica, dlatego więc należy je po umyciu dokładnie osuszyć, a następnie bardzo dokładnie wmasować w nie balsam. Trzeba zapewnić stopom wolność, czyli nosić przewiewne obuwie, zmieniać codziennie skarpetki, a jeśli to niepotrzebne, to w ogóle ich nie nosić. W drogeriach można również znaleźć produkty do pielęgnacji stóp, więc czasem warto zafundować swoim stopom trochę orzeźwienia i zadbać, aby nie były suche.

tickles-the-toes-877383-m

Kategorie: Stopy

Tagi: ,

2 responses

  1. Tomek pisze:

    O ile wiem to czy ktoś złapie grzybicę stóp nie koniecznie zależy od dbałości o higienę. Grzybicą można zarazić się na basenach publicznych czy na kąpieliskach i w prosty sposób niestety wyleczyć jej się nie da. Także byłbym ostrożny ze stwierdzeniem, że przed grzybicą ochroni nas dokładne wycieranie stóp.

  2. Polka pisze:

    Tomek ma niestety rację. Często ludzie bardzo zadbani łapią to świństwo właśnie w publicznych miejscach, takich jak basen. Oczywiście zgadzam się, że trzeba dbać o stopy. Wielu z nas nie poświęca im zbyt wiele uwagi.

Comments are closed.