Jak dbać o paznokcie?

2

     Paznokcie poprzez pogodę, porę roku, mycie naczyń, sprzątanie w domu mogą się zniszczyć. Dlatego należy wszystkie prace domowe wykonywać w rękawicach gumowych, które je chronią, jak i również delikatną skórę dłoni. Trzeba pamiętać, aby odpowiednio dbać o płytkę paznokcia, nakładać kremy, moczyć w ciepłej oliwie, nakładać wiele specjalistycznych odżywek, które chronią płytkę.

    Nie należy piłować metalowymi pilnikami, które mogą rozwarstwiać paznokcie, lepiej wybrać pilniki szklane lub papierowe. Paznokcie powinno się piłować w jednym i tym samym kierunku, gdyż dzięki temu zamyka się płytka paznokciowa. Płytki powinny być wygładzone poprzez specjalną polerkę, dzięki temu paznokieć będzie się błyszczał, co da efekt bezbarwnego lakieru. Jednak nie wolno robić tego zbyt często – można ją zniszczyć za bardzo.

    Ważnym elementem są również skórki wokół paznokci. Nie wolno ich wycinać, ponieważ powstaną liczne zadry oraz będą poszarpane, co nie wygląda estetycznie. Lepiej, jeśli skórki zostaną odsunięte specjalnym patyczkiem, po wcześniejszym namoczeniu.

2 responses

  1. blue pisze:

    wybawieniem dla moich dłoni i paznokci okazał się zakup najzwyklejszej zmywarki. Przyznam szczerze, że zmywanie naczyń w gumowych rękawicach nigdy nie był dla mnie wygodny – zakup zmywarki to był strzał w dziesiątkę. Raz, oszczędzamy w ten sposób czas na zmywanie. Dwa, chronimy dłonie przed szkodliwym działaniem detergentów i wody. Trzy, oszczędzamy wodę. Jak widać same plusy:)

  2. Szmit pisze:

    A ja kupiłam sobie odżywkę od paznokci 8w1 marki Eveline i wszystkie problemy z paznokciami odeszły w niepamięć. Wprawdzie słyszałam, że niektórym osobom ta odżywka zaszkodziła, a nawet że ponoć już jej nie produkują z tego powodu, ale mnie pomaga i jeszcze jest dostępna w sklepach, wiem bo kupiłam kilka dni temu ;)

Comments are closed.